Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Pierwsze formalności

Blog:  jacek-r
Data dodania: 2020-03-19
wyślij wiadomość

Pierwsze formalności od których zacząłem to załatwienie mapki do celów projektowych. 

Przy tej okazji muszę wspomnieć, że warto zwrócić uwagę przy zakupie działki na to czy teren na który się znajduje jest w strefie konserwatora zabytków, czy jest przygotowany aktualny projekt zabudowy przestrzennej, czy jest na terenie przewidziana linia zabudowy oraz zwrócić uwagę na to jaki to jest typ linii zabudowy.  Jeśli linia zabudowy jest nieprzekraczalna to oznacza, ze budynek ma stać dokładnie na niej... To wszystko znajduje się w miejscowym planie zabudowy przestrzennej.

Mapka kosztowała mnie 800 zł, ale też sporo się dowiedziałem podczas rozmowy u geodety. Na mapkę czekałem 2 tygodnie. 

Przy okazji odwiedziłem też gminne Przedsiębiorstwo komunalne. Gdzie złożyłem wniosek o przyłącze wody oraz przyłącze do kanalizacji. Dostarczyłem też im mapkę do celów projektowych i teraz czekam na wycenę usługi z ich strony. 

Dostarczyłem także projekty do adaptacji. Otrzymałem wycenę na 3200 zł i mam się zgłosić za 3 tygodnie. 

W najbliższym czasie mam spotkać się z firmą od pomp ciepła i rekuperacji aby ustalić ostatecznie moc urzędzeń. Na tej podstawie złożę wniosek o przyłącze energetyczne.

Projekt domu Karmelita Gold 2M

Blog:  jacek-r
Data dodania: 2020-03-19
wyślij wiadomość

Projektu domu szukałem w zasadzie równolegle z poszukiwaniem działki. Jest wiele firm które handlują projektami w internecie i jeszcze więcej typów projektów. Na początku byłem zainteresowany projektem "W Śliwach". Niestety po przeliczeniu wszystkich kosztów stwierdziłem, że będzie on za drogi tym bardziej , że chciałbym się zamknąć w 2 lata z wszystkim. 

W pewnym momencie wpadłem na projekt "Karmelita Gold 2M" pomyślałem, że to będzie to. 

Projekt w swojej podstawowej formie odpowiada mi w stu procentach. Rozkład pomieszczeń, ich proste kształty i ulokowanie pomieszczeń technicznych sprawia, że dobrze będzie się w nim mieszkało. 

Dom chcę ogrzewać za pomocą pompy ciepła z wymianą ciepła za pomocą odwiertów pionowych + wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Sam projekt nie zawiera dodatków dotyczących ogrzewania oraz wentylacji w formie jaką sobie zaplanowałem. Te dodatki trzeba dokupić co też zrobiłem... ale o tym będzie w następnym wpisie.


1Komentarze
Data dodania: 2020-03-19 18:42:59
Bardzo fajny dom i układ parteru. Bardzo podobny do naszego. Ja zdecydowałam się zamknąć kuchnię od strony salonu (nie chciałam nigdy otwartej kuchni, no zyskałam dodatkową ścianę na ewentualne meble/stół) i "zburzyłam" na etapie projektu ścianę między salonem a pokojem na dole, bo zawsze marzyłam o dużym salonie, aby było miejsce dla każdego. I nie żałuję, to był strzał w 10.
odpowiedz

Budowa Karmelita Gold 2M

Blog:  jacek-r
Data dodania: 2020-03-19
wyślij wiadomość

Witam,

Po doświadczeniach z zakupem mieszkania od dewelopera postanowiłem już nigdy nie popełnić tego błędu i wrócić do mieszkania w domu jednorodzinnym. 

Oczywiście pierwsze pytanie jakie się pojawiło to czy kupić gotowy dom i próbować przerabiać pod siebie czy budować samemu. I pierwsza i druga opcja ma swoje plusy oraz minusy.  Obejrzałem kilka domów i muszę przyznać, że tylko jeden mógł swoją jakością obronić cenę za jaką go wystawiono. Rozumiem, że budowa domu wymaga poświęcenia ale ceny są czasami wyjęte z kapelusza, a po wizycie i obejrzeniu okazuje się że "król jest nagi".

Zatem samodzielna budowa....

Poszukiwania działki rozpocząłem od zachodniej części Wrocławia w konkretnej okolicy której mieszkam. Teren w miarę znośny, a nowo powstała droga sprzyja takim inwestycją. W codziennej drodze do pracy widziałem jak geodeci miejscy wytyczali działki pod zabudowę jednorodzinną więc postanowiłem zaatakować...raz, kolejny raz, kolejny raz. Cały czas to samo... Odpowiedź działki w przygotowaniu, na razie nie ma ofert.... Aż pewnego dnia patrzę, a tu startuje budowa domu... Co jest,  pomyślałem i dzwonię. A tu cały czas to samo. Zdałem sobie sprawę, że działki w tym mieście są przygotowywane pod "swoich" oraz dla lokalnych deweloperów.

Poszukiwania przeniosłem na obszary pod miastem. I po kilku oględzinach znalazłem działkę o powierzchni 904m kw.  Kształty w miarę regularne przez co można postawić kilka różnych typów projektów.

Wszystkie formalności udało się załatwić w przeciągu trzech tygodni więc po tym czasie stałem się "właścicielem ziemskim".

jacek-r
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 23735
Komentarzy: 67
Obserwują: 5
On-line: 9
Wpisów: 63 Galeria zdjęć: 592
Projekt KARMELITA GOLD 2M
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - dolnośląskie
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2024 kwiecień
2023 maj
2023 marzec
2023 luty
2022 listopad
2022 wrzesień
2022 czerwiec
2021 październik
2021 sierpień
2021 lipiec
2021 czerwiec
2021 maj
2020 wrzesień
2020 marzec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik