Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Listwy dystansowe pod membranę dachową

Blog:  jacek-r
Data dodania: 2022-06-21
wyślij wiadomość

Witam,

Kilka słów o tym jak zrobiłem przygotowanie pod tzw.  szczelinę wentylacyjną pod deskowaniem dachu.

Ceny listewki 30mm x 20mm  są obecnie jakie są więc postanowiłem sam przygotować materiał z tego co mi zostało po deskowaniu strychów.


1. Przygotowanie prostego przymiaru do cięcia listewek:Cięcie  ( wyszło ok 600 metrów bieżących ) na zdjęciu jedna z partii.


 

Budowanie tarasów

Blog:  jacek-r
Data dodania: 2022-06-21
wyślij wiadomość

Witam,


W związku z chwilą wolnego czasu opiszę jak zbudowałem tarasy.

Przedni był inspirowany projektem bazowym. Zmniejszylismy wysokość murków oraz zmieniliśmy promienie samych murków oraz stopni schodowych. Technologia wykonania także wg naszego uznania. Oryginalnie projektant chciał wszystko lane. 


W przypadku tarasu przedniego zaczęło się od dyskusji i szkiców:


Następnie wstępny nasz projekt jak układać bloczki aby osiągnąć wyznaczone promienie (pewnie niejeden budowlaniec się uśmiechnie i powie " a na .... to jest":


Następnie szkice na piasku...Kopanie i zalewanie:
I ostateczny wygląd :Taras z tyłu domu :Elektryka

Blog:  jacek-r
Data dodania: 2022-06-19
wyślij wiadomość

Etap elektryczny za nami.  Najdłużej trwało rozplanowanie tego co gdzie chcemy wykonać. 

Prace przy instalacji trwały ok tygodnia.1Komentarze
Data dodania: 2022-06-20 11:30:43
U mnie jak elektryk przyszedł to powiedział co chce gdzie mieć. Zabrałem w reke czarny marker i po ścianach mazalem gniazdka , włączniki itp itd. On podchodził i pytał się czy w pionie czy w poziomie czy 1 czy 5 a niekiedy mówił że jak robie włącznik na schodach to żeby zrobić na każdym poziomie itp itd. Potem kupiłem co chciał od kabli, gniazdek, modułów i już już niczym nie interesowałem. Teraz mam gniazkd an akazdej ścianie, gdzie chce to wszystko.podlaczam i jest git
odpowiedz

Rekuperacja

Blog:  jacek-r
Data dodania: 2022-06-19
wyślij wiadomość

Rozkładanie węży rekuperacji za nami.  Początkowo plan był taki aby rekuperator stał w tzw maszynowni wraz z pompą ciepła.  Ostateczna analiza całego układu spowodowała iż przenieśliśmy go na strych nad poddaszem.  

Odwierty, rozkładanie rur  i podwieszanie ich pod sufitem zajęło ok 3 dni. Dodatkowo jeden dzień na zabudowanie miejsc gdzie rury schodziły pomiędzy poddaszem a parterem.

3Komentarze
Data dodania: 2023-11-28 18:25:17
Rkuperacja
Jaki wybraliscie reku? My tez narazie planujemy umiescic go w pomieszczeniu technicznym przy garazu (powiekszymy to pomieszczenie kosztem wneki przy aucie) Rury musze jednak puscic jakos inaczej bo planuje zrobic nawiew na gorne pietro z kominka. Masz moze jakies schematy rozkladania REKU, skrzynki, mawiewy/wywiewy rozmieszczenie, rury to chyba Pe-flexy 75mm?
odpowiedz
jacek-r  
Data dodania: 2023-11-30 08:18:43
Rekuperacja
Witam, Mamy rekuperację Polskiej firmy Smartvent, model Ecobox E400. Rekuperator ustawiony jest na strychu nad pokojem. Początkowo też miał być w pomieszczeniu za garażem ale instalator przekonał mnie, do tego aby go przenieść na strych ze względów ekonomicznych. Kiedy rekuperator jest za garażem, to musi wpychać powietrze rurami Fi200 na strop i na strychma następnie malymi Fi75 rozprowadzać po domu. Traci na swojej wydajności. Ja mam czerpnię w szczycie domu i skrzynki rozdzielcze przy rekuperatorze. Opory powietrza są minimalne. Rekuperator pracuje na minimum swoich możliwości, a efekt jest bardz ozadowalający. Jeśli jesteś na etapie projektowania i wybrałeś pomieszczeni za garażem to przemyśl czy nie warto rurę doprowadzającą powietrze do rekuperatora zakopać w ziemi i wprowadzić do domu. W internecie znajdziesz kilka wykonań. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest to, że rekuperator otrzymuje powietrze o stałej temperaturze bez względu na porę roku. JEsli przeniesiesz na strych to doprowadź sobie dwa pexy z pomieszczenia za garazem na strych. W przyszłosci zrobisz pętle z wodą lodową i zrealizujesz klimatyzację. Mam cały projekt rekuperacji ale nie wiem kiedy znajdę czas na skanowanie. W kuchni mam wyciąg, w salonie nawiew i wyciąg, w przedpokoju wyciąg, w pokuju nawiew, w łazience wyciąg. Na górze w każdym pokoju i pokoju nad garażem oraz korytażu nawiew, a w garderobach i łazience wyciąg. Rozmieszczenie : Kuchnia - stojąc przodem do okna to 1m od okna i 1 m od lewej ściany. Salon - stojąc przodem do okna to wyciąg jest 1 m od lewej ściany i 1,5m od ściany z oknem i drzwiami, nawiew 1 m od prawej ściany i 1,5m od ściany z oknem i drzwiami, Pokój - stojąc przodem do okna 1,5 m od prawej ściany i 1,5 m od ściany z oknem. Przedpokój - stojąc tyłem do drzwi wejściowych do domu 0,5 m od lewej ściany i 0,5 m od ścianki działowej na przeciwko drziw wejściowych. Łazienka - stojąc tyłem do okna to 0,5 m od prawej ściany i 0,5 m od ściany z drzwiami. Strych nad garażem w centralnej częsci wyrysowałem przekątne. Garderoby - w centralnej cześci płaskiego sufitu, wyrysowałem przekątne. Korytarz - centralna część przestrzeni pomiędzy drzaiami do pokojów i łazienki - wyśrodkowałem. Pokoje bocznestojąc przodem do drzwi wejściowych 1,5 m od lewej ściany i 1 m od ściany z drzwiami . Pokój symetryczny taki sam rozkład. Pokój szczytowy stojąc tyłem do drzi wejściowych to 2,5m od ściany lewej i 1,5 m od ściany szczytowej.
odpowiedz
Odpowiedź do papasmerf
Data dodania: 2023-11-30 15:21:30
Dzieki, od razu widac ze wartosciowe porady i przemyslenia.
Tak na szybko: planujemy GWC (samemu zrobie rurowe) chyba ze plytowe (nie wiem czy sameu dam rade no koszta napewno wzrosna) Boje sie o rekuperator na strychu ze bedzie trzeba duzo rur ocieplac albo o skraplanie wody. No i halas tez - blizej to w koncu do sypialni. Musze porzadnie przemyslec ale narazie zostaje w kotlowni. Planuje kominek z plaszczem wodnym w salonie i bufor wody 1000l (CWU I CO) tez w tym pomieszczeniu kotlowni. Plus na LATO grzalka z paneli foto albo solarow do tego bufora.
odpowiedz
Odpowiedź do jacek-r

Zabudowania szczelin murłaty

Blog:  jacek-r
Data dodania: 2022-06-19
wyślij wiadomość

Dzisiaj postanowiłem podzielić się swoim sposobem na zabudowanie szczelin pomiędzy murłatą a dachem. Obejrzałem wiele porad w internecie, przeczytałem też kilka blogów budowlanych.  Po przemyśleniu sprawy i sprawdzeniu własnych zasobów materiałowych postanowiłem wykonać  to w poniższy sposób:

1. Przemierzyłem wszystkie szczeliny,

2. Wyciąłem z blachy do wykończeń dachu  odpowiednie formatki,

3. Wyciąłem paski z blachy i wykonałem z nich uchwyty,

4 . Przynitowałem uchwyty do formatek,

5. Przykręciłem wszystkie formatki do krokwi i murłaty,

6. Pianą uszczelniającą uszczelniłem wszelkie nieszczelności,

7. Od zewnątrz przykleiłem styropian #2. jacek-r
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 23735
Komentarzy: 67
Obserwują: 5
On-line: 9
Wpisów: 63 Galeria zdjęć: 592
Projekt KARMELITA GOLD 2M
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - dolnośląskie
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2024 kwiecień
2023 maj
2023 marzec
2023 luty
2022 listopad
2022 wrzesień
2022 czerwiec
2021 październik
2021 sierpień
2021 lipiec
2021 czerwiec
2021 maj
2020 wrzesień
2020 marzec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik